Rusza 37. Konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”!

Do 3 lipca zgłoś do konkursu:
Balkony, loggie i okna
Ogródki (budynki wielorodzinne)
Ogrody i ogródki przydomowe (budynki jednorodzinne)
Osiedla mieszkaniowe
Eko ogród/ogród nowoczesny

Natura okazała się największym wytchnieniem podczas tygodni społecznej izolacji. W sytuacji kiedy mieszkania stały się jednocześnie biurami i szkołami to opieka nad roślinami, ukwiecanie okien czy zazielenianie balkonów dawało wielu osobom największe ukojenie. Wszyscy ci, którzy w tym czasie odkryli w sobie ogrodniczą pasję a także ci, którzy oddają się jej od lat mogą już zgłaszać się do 37. Konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”!

Przez cały okres naboru do Konkursu można brać udział w licznych wydarzeniach. Ze względu na pandemię wszystkie będą odbywały się w formule online na profilu „Warszawa w kwiatach” na Facebooku.

29 maja Emilia Jasińska, specjalistka od plecenia makram w filmiku instruktażowym pokaże różne metody splotów makramowych donic, dzięki którym można lepiej eksponować roślinność i optymalizować przestrzeń na balkonie i w ogrodzie.

4 czerwca Mateusz Sajdak, projektant i ogrodnik z dwudziestoletnim doświadczeniem, podczas internetowego webinaru opowie, jak dobierać i pielęgnować rośliny, by stworzyły najpiękniejszy kwitnący ogród niezależnie od ilości przestrzeni jaką się ma do dyspozycji.

A 26 czerwca Weronika Warchol, prowadząca konto na Instagramie Warsawgardener, podczas spotkania transmitowanego live pokaże jak niezależnie od ilości posiadanego miejsca, czyli zarówno w ogródku jak i na balkonie, stworzyć piękny i praktyczny ogródek z roślinami jadalnymi i warzywami.

W stworzeniu wymarzonego ogrodu pomoże wyjątkowa Ogrodnicza Ekipa Pomocnicza, która w weekend 6-7 czerwca będzie wspierać w pracach ogrodowych osoby najbardziej tego potrzebujące.

Uruchomiona zostanie także specjalna Roślinna Linia Ratunkowa – dwa razy w tygodniu będzie dyżurował tam specjalista z dziedziny ogrodnictwa, który odpowie na wszelkie pytania związane z pielęgnacją roślin.

Na profilu Konkursu na Facebooku będzie także nadawać „Zielona Warszawa TV”, w której w cyklu wywiadów na żywo znani warszawiacy opowiedzą o swoich ogrodach, balkonach oraz o tym, jak dbają o naturę.

Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 3 lipca.

Polityka prywatności      Klauzula informacyjna      Deklaracja dostępności